One stop for all your Hair Transplant and Cosmetic Surgery needs in Turkey Get A Free Consultation

Botoks

Botoks uygulamaları, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek ya da ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan, kolay ve güvenilir bir yöntemdir.

Botox enjeksiyonu özellikle alın bölgesi, kaş çatma çizgisi, kaz ayaklarındaki ve boyundaki çizgilerde kullanılıyor.

A tipi botulinumenjeksiyonu (botoks), kas hareketlerini engeller, özellikle alın kırışıklığı, göz çevresi çizgi, kaş ortası çizgileri ve boyundaki kırışıkları, çizgileri azaltır.

Botox, işleminde, direkt kasların içine, ince iğneler ile enjekte edilerek, çizgilerin yaklaşık 4 ile 7 gün içerisinde yok olmasını sağlar ve ayrıca yeni kırışıklıkların oluşmasını da engeller.

Hangi sorunlarda etkili oluyor?

Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan, alın bölgesi, kaş arası, göz kenar çizgileri, üst dudak, boyun çizgileri, el, ayak, koltuk altı terlemelerinde botoks, kullanılmaktadır.

İşlem nasıl uygulanıyor?

Botoks uygulanacak bölgeye, lokal anestezi kremi uygulanıp 20 dakika beklenir. Uygulanacak alan temizlendikten sonra ince uçlu iğnelerle kas içine küçük dozlarda enjeksiyon yapılır.

Uygulama için yaklaşık 15 dakikalık bir seans yeterlidir.

Ne Zaman etki gösteriyor?

Kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte genel olarak etkisi 4. günde başlayarak 7. günde tamamlanmaktadır. Tedavi amacıyla kullanılırken hastaya daha yüksek dozlar uygulanır. Bu durumda dahi hastalarda herhangi bir yan etkisi olmaz.

Etkisi ne kadar sürer?

Genellikle, 4-6 ay etki süresi vardır. Zaman biraz daha kısa veya uzun olabilir ve kalıcılık süresi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Botoksun etkisi geçince, işlem gören bölge eski halini alır. Ancak, aynı bölgeye beş, altı kez botoks yapıldığında etkisi daha uzun süre devam eder.

Kimlere uygulanır, yaş sınırı var mı?

Yüzünde istenmeyen mimiği, çizgisi veya spazmı olan 18-65 yaş arasındaki herkese uygulanabilen güvenilir bir yöntemdir. Ancak, kırışıklıklar çok derinse çizgiler tamamen yok olmaz fakat derinlikleri azalır. Çizgiler derinleşmeden önce yapıldığında sonuç daha başarılı olur.

Riskler nedir?

Geçici doku zedelenme, his kaybı, enjeksiyon sırasında yanma ve nadiren göz kapağı düşmesi görülebilir fakat bu yan etkiler tamamen geçicidir. Enjeksiyon sırasında iğne ucu küçük bir kılcal damara rastladığında kanama olabilir, bir kaç gün göz etrafında morarma meydana gelebilir ki bunlar da geçici durumlardır.

Formu Doldurun