One stop for all your Hair Transplant and Cosmetic Surgery needs in Turkey Get A Free Consultation

Plexr Plazma Uygulaması

1

Plexr Plazma Nedir?

Plexr, çeşitli cilt lezyonlarının tedavisi, ameliyatsız doku sıkışması, derin çizgi ve kırışıklıkların azaltılması için kullanılan İtalyan teknolojisi ile geliştirilen yeni nesil bir cihazdır.

Plazma ise aslında maddenin dördüncü halidir. Uygulandığı bölgede ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma haline dönüştürerek etki eder. Plexr’da uygulama alanı dışında çevre dokulara zarar verici ısı aktarımı olmadan uygulama bölgesine küçük ve zararsız bir elektrik ark oluşturulur.

PLEXR plazma uygulama alanları:

  • Ameliyatsız (bleforaplasti) göz kapağı operasyonu
  • Dudak üstü çizgiler
  • Göz etrafı çizgiler
  • El üstü yaşlılık lekeler

Nasıl uygulanır?

Lokal anestezik bir krem veya lokal aneztezi enjeksiyonu ile bleforasplasti işleminden 30 dakika kadar önce uygulanır.

Göz kapağı son derece ince bir cilde sahip olduğundan bu krem sayesinde daha iyi bir uyuşma etkisi gösterir ve işlem son derece ağrısız bir şekilde gerçekleşir.

Vücudun diğer bölgelerinde yapılacak uygulamalarda yine lokalanestezik kremler veya lokal anestezik enjeksiyonlar tercih edilebilir. Tedavi sırasında hafif miktarda ısı hissedilebilir, tedavi sonrası yanma veya karıncalanma hissi olabilir.

İşlemin yan etkileri nelerdir ve işlem sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Tedavi sonrası minik kahverengi nokta şeklinde benekler olabilir, birkaç gün süren şişlik – ödem (1-5 gün) yaygındır, karıncalanma ve yanma hissi yaşanabilir ancak bu yanma hissi 1-3 gün arasında düzelir. Kabuklanma olacaktır, bu bölgenin temiz ve kuru tutulması önemlidir. Kabuklanma 2 hafta kadar sonra bitecektir. Bu kabuklar kesinlikle kaldırılmamalı kendi kendine düşmesi beklenmelidir. Nemlendirici herhangi bir ürün kullanılmamalıdır. Mineral makyaj uygulanabilir. Cilt iyileşene kadar işlem bölgesini çok soğuk ve çok sıcağa maruz bırakmamak gerekmektedir. Alkol bazlı temizleyicilerden uzak durulmalı, işlem bölgesi saf sabunla (ph nötr) yıkanmalıdır. İşlemden sonra likidfondotenli güneş koruyucu kullanmak gerekir.

Ne kadar sürede etkisini gösterir?

Kesin sonuçlar ve uygulanması gereken seans sayısı (1-3 seans) cildin gevşeklik derecesine, lezyonun büyüklüğüne, önceden varolan tıbbi sorunlara, yaşa göre farklılıklar gösterebilir. İşlemin kalıcılık süresi ise kişisel faktörlere (uyku düzeni, beslenme alışkanlıkları, sigara – alkol tüketimi, sık enfeksiyon geçirme, kullanılan ilaçlar, güneşe maruz kalma, yeterli su içmeme) bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte 2-5 yıl kadardır.

Formu Doldurun